עברית / العربية English
         
 
 

 


 
 
News & Updates
בקרוב יעלה אתר אינטרנט חדש לחממה החברתית
---------------------------------------------------
פורסמו שמות הזוכים והתמונות בתחרות הצילום בעיר עכו!
לצפייה לחצו כאן
---------------------------------------------------
מוזמנים להתעדכן בדף הפייסבוק שלנו!
להצטרפות לחצו
---------------------------------------------------
לקריאה נוספת, בקרו אותנו בבלוג החממה החברתית
לכניסה לחצו כאן
---------------------------------------------------
       > סטודיו שימור - עכוסטודיו תימטי בשימור - החומה הדרומית של עכו העתיקה  |  אדר' ערן מרדכוביץ  |  סמסטר חורף תשע"והסטודנטים לארכיטקטורה הם מן הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון בחיפה. הסטודנטים, הלומדים בשנים שלישית ורביעית, תיעדו תחילה את את העיר והאזור, וכן למדו להכיר את תושבי העיר ואת בעלי העניין השונים בה. הכרות זו נערכה במסגרת מספר ביקורים בעיר, סדנה חברתית שהתבצעה במרכז השימור ומשחק תפיקדים להכרת בעלי העניין השונים בעיר.

הסטודנטים התבקשו במהלך הסמסטר לפתח אסטרטגיית שימור ופיתוח לאתר.  הם נדרשו להתאים למקום קשת שימושים אפשרית, ולבטא בעבודה את עמדתם בשאלות העקרוניות החוזרות ועולות בעולם השימור של שחזורים, שימוש מחדש, ציבוריות המורשת ותפקיד השימור בפיתוח החברה והכלכלה המקומית. בהמשך תכננו הסטודנטים התערבות באתר תוך שימוש בכלים אדריכליים של שילוב בין הישן וההיסטורי לחדש, ומתן ביטוי למפגשים אלו בנפח, שפה עיצובית, ומפגשים בין חומרים שונים.
 

 
סמסטר זה עסק באחד האיזורים הרגישים והמורכבים ביותר בעכו העתיקה מן הבחינה הויזואלית והארכיאולוגית. אזור הפינה הדרומית מזרחית של החומה (”הנמל הפיזני“) מהווה מוקד משמעותי וחלק חשוב במערכת הביצורים של עכו העתיקה – מערכת מבנית והיסטורית המהווה נדבך בלתי נפרד מתדמית ומשמעות העיר העתיקה כולה. אזור זה נמצא היום במסלול הביקור של כל תייר המגיע לעיר.
 
עבודות הסטודנטים אינן תמיד חזון ריאלי וישים בשטח כבר מחר בבוקר, לעיתים התכנון אף מנוגד ,כביכול, לתכניות המתאר ולחוקי התכנון והבנייה. יחד עם זאת, הם מציגים בעבודות אלו קשת עשירה של אפשרויות לטיפול במרחב המדובר - אפשרויות שמבטאות את ניסיונם להעשיר את חוויתם של התושבים והמבקרים באתר כאחד באמצעות התייחסות עכשווית למרחב חורבות החומה ולמפגשן עם הים. 


 


2013© כל הזכויות שמורות ל “החממה החברתית דיוור וקהילה”
לייבסיטי - בניית אתרים