עברית / العربية English
         
 
 

 


 
 
News & Updates
בקרוב יעלה אתר אינטרנט חדש לחממה החברתית
---------------------------------------------------
פורסמו שמות הזוכים והתמונות בתחרות הצילום בעיר עכו!
לצפייה לחצו כאן
---------------------------------------------------
מוזמנים להתעדכן בדף הפייסבוק שלנו!
להצטרפות לחצו
---------------------------------------------------
לקריאה נוספת, בקרו אותנו בבלוג החממה החברתית
לכניסה לחצו כאן
---------------------------------------------------
       > הפלטFORMה
 

הפלטFORMה | הדר, חיפה
 
 

הפלטFORMה בהדר היא פעולה של אוצרות עירונית מעורבת ומתערבת המשלבת עיר, קהילה ואקדמיה בהדר הכרמל. הפעילות מבקשת לקשור בין קהילות בהדר הכרמל, הממסד העירוני ופעילות אקדמית ענפה בסמסטר הקרוב, המכוונת להדר ולחידושו. הדר הכרמל, שגרעינה תוכנן על ידי האדריכל ריכרד קאופמן כעיר גנים, הפכה במשך השנים לאחד ממרכזיה העירוניים התוססים ולימים סמל של רקמה עירונית דינאמית רב-תפקודית, רב- תרבותית המכילה פסיפס של קהילות.
הדר היא לב העיר חיפה ודומה בהיקפה ובסממנים רבים אחרים ללב העיר תל אביב שהפכה בעשורים האחרונים מודל מקובל ודגם לחיקוי של הצלחת החידוש העירוני. מאז שנות השבעים עבר הדר הכרמל, כמו מרכזי ערים רבים ולב העיר תל אביב בתוכם, תהליך של הזדקנות, התדרדרות ובליה ומשנות התשעים ואילך קולט אוכלוסיות חדשות ומגוונות ומגלה את אוצרותיו האדריכליים והאורבאניים המיוחדים. למרות עוצמתו בעבר וערכיו בהווה, לא נמצאו להדר הכלים, הידע והניסיון המצטברים לכדי חידוש ושגשוג מספק.
גם הממסד העירוני וגורמי המדינה וגם האקדמיה, לא שכללו תהליך בונה הממצה את הפוטנציאל האצור בהדר. כל אלה לא הצליחו לחבור לעוצמות הקהילתיות שבתוכו ולידע האקדמי הרחב העוטף אותו וליצור שינוי ממשי. הפלטFORMה חיברה יחד שורה של קורסים ופעילויות של לימוד ומחקר אקדמיים עם עשייה במרחב והפכה אותם לתהליך אפקטיבי במטרה למלא, ולו במעט את הפער שנוצר בין הפוטנציאל והעוצמות הקהילתיות, האקדמיות והממסדיות לבין המציאות המרחבית הקיימת, ויהיה מנוף ראשוני לשינוי.

למצגת הפאצ'ה קוצ'ה לחצו כאן


 


2013© כל הזכויות שמורות ל “החממה החברתית דיוור וקהילה”
לייבסיטי - בניית אתרים